Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Vítězové cen IRAWMA

Vydáno dne 15. 07. 2012 (2703 přečtení)
Již několikrát jsme zde na webu ceny IRAWMA zmiňovali ve spojitosti s různými jmény, například Buju Bantonem či Rocky Dawunim. Víte ale vlastně něco o těchto cenách? Zkratka IRAWMA znamená "International Reggae & World Music Awards".
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Muzikant a producent Oswald Ossie Hibbert

Vydáno dne 10. 07. 2012 (3255 přečtení)
Oswald "Ossie" Hibbert, známý také jako Ossie Bongo, se narodil v roce 1950. Jeho hudební kariéra odstartovala v sedmdesátých letech, kdy působil v kapelách The Professionals, The Aggrovators a The Revolutionaries. Kromě toho nahrával s mnoha dalšími zvučnými jmény jamajské scény. Příkladem bychom mohli uvést třeba Johnny Clarka, Gregory Isaacse, Delroy Wilsona či Linval Thompsona.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Zpěvačka a aktivistka Jah9

Vydáno dne 04. 07. 2012 (5199 přečtení)
Zpěvačka, textařka a aktivistka Janine "Jah9" Cunningham se narodila v Montego Bay 23.května 1983 avšak větší část svého dětství prožila ve Falmouthu. Její otec je baptistickým duchovním a její matka učitelkou. Ukazuje nám jak může vypadat spojení staré bluesové školy s uvědomělými, často velice jasně cílenými texty. Se sobě vlastní jedinečnou energií skrze hudbu předává lidem své poselství.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Nanny z Accompongu

Vydáno dne 30. 06. 2012 (2368 přečtení)
Nanny byla na počátku 18. století jedním z Maroonských vůdců, podobně jako Cudjoe či Quaco. Patřila, stejně jako oba jmenovaní vůdci, ke kmeni Ashanti. Byla známou pro své výborné vůdčí a vojenské schopnosti, ale i pro své odhodlání a to jak mezi Maroony tak na mezi britskými osadníky a vojáky. Pro Maroony se stala symbolem jednoty a síly, snažila se totiž sjednotit Maroony a jejich postup v boji s Brity.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie ke svým vojákům

Vydáno dne 20. 06. 2012 (2874 přečtení)
Být vybrán jako kandidát na povýšení je obrovské privilegium. Ačkoliv je zřejmé, že válka s sebou nese smrt, vede tato smrt k zachování života ostatních; aby přežila generace a národ či lid tak mohly zesílit. Toto vše pramení z historie.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Jamajská Alpha Boy's school - rodiště muzikantů

Vydáno dne 16. 06. 2012 (3483 přečtení)
Jeden z Vás, pravidelných čtenářů, nám dal tip na článek. Rád by se prý dozvěděl něco bližšího o Alpha Boy's school, škole pro problémové chlapce, jejímiž branami prošla řada slavných jamajských zpěváků a muzikantů. Máme tu tedy pro Vás nějaké informace.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Etana nemá v plánu zpomalit

Vydáno dne 09. 06. 2012 (3605 přečtení)
Je to již něco přes pět let, co vstoupila na Jamajskou hudební scénu. A nyní, s několika alby "na kontě" je její jméno známé po celém světě. A nejen jméno, ale i hlas a její poselství.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Malý velký Half Pint

Vydáno dne 03. 06. 2012 (4546 přečtení)
Half Pint, vlastním jménem Lindon Roberts, pochází z Rose Lane (Kingston), přímo sousedící s Trenchtownem odkud vzešly hvězdy jako Bob Marley, Dennis brown, Peter Tosh, Lee Scratch Perry, Toots Hibbert a mnohé další mezinárodní reggae star.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1  ...  8   9   10   (11)   12   13   14  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera