Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Projev Haile Selassieho v mešitě Shash Jehan

Vydáno dne 12. 12. 2012 (3133 přečtení)
Jsem poctěn, že jsem mohl navštívit Vaši mešitu v tento den a zde si vyslechnout slova útěchy, jež byla právě vyřčena. Vzhledem k tomu, že pohroma valící se na mou zem je již ve světě dobře známa, nebudu ji zmiňovat. Moji vojáci bojovali opravdu statečně za nezávislost své země; a to i proti obrovské přesile neštítíci se použít nejkrutějších metod válčení.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Muzikant, skladatel a učitel Joe Higgs

Vydáno dne 03. 12. 2012 (5239 přečtení)
Svůj debutový singl "Oh Manny Oh" nahrál s Royem Wilsonem a jen na Jamajce se ho prodalo přes padesát tisíc kopií. A to nebylo v roce 1960 zrovna málo. A jak vlastně vzniklo ono duo "Higgs and Wilson"? Joe se kdysi nechal slyšet, že prostě jen bydleli ve stejné ulici a potkali se na jedné soutěži, kde se oba umístili v první desítce mladých talentovaných sólo zpěváků. Vše bylo nakonec v podstatě dílem náhody. Projít prý tehdy mohlo jen osm zpěváků a tak se jich promotér zeptal zdali by to nechtěli zkusit jako duo. Slovo dalo slovo, zkusili to a umístili se na druhém místě.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Vztah Boba Marleyho k Abuna Yesehaqovi

Vydáno dne 22. 11. 2012 (3798 přečtení)
Necelý rok před svou smrtí byl Abuna Yesehaq, predstavený Etiopské ortodoxní církve požádán o rozhovor na téma Boba Marleyho a jeho víry. Souhlasil a pro mnohé nejspíše budou informace jím poskytnuté překvapením. 
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Errol Thompson produkoval první album bez vokálů

Vydáno dne 16. 11. 2012 (3326 přečtení)
Narodil se v Kingstonu dne 29.prosince 1948. Byl jedním z prvních zvukařů a producentů, kteří pomáhali v rozvoji dub music. Byl také partnerem Joe Gibbse a v průběhu jejich spolupráce se jim začalo říkat "the Mighty Two" (v překladu něco jako "Mocná Dvojka"). 
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Marcia Griffiths vydala album plné duetů

Vydáno dne 11. 11. 2012 (3475 přečtení)
Dostalo se mi možnosti poslechnout si nové album Marcii Griffiths pojmenované "Marcia Griffiths and Friends" a musím říci, že jde o opravdu povedený hudební kousek. A určitě to není jen těmi přáteli, kteří s Marciou na tomhle albu spolupracovali. Namátkou bychom mohli zmínit třeba Busy Signala, Exco Leviho, Peetah Morgana či Bunny Ruggse.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Rozhovor s Danem-I z Imperial Sound

Vydáno dne 07. 11. 2012 (2605 přečtení)
"Ne všichni chtějí vnímat tuhle duchovní část. Nezajímá je duchovní rozvoj. Víš, reggae je typ hudby, který vznikl za určitým účelem, vyrostlo to na nějakém účelu. A ten účel byl ale v základě duchovní. Takže kořeny reggae jsou spiritualita."
Autor: Lioness | Vytisknout článek

Gorée Island - ostrov otroků

Vydáno dne 01. 11. 2012 (4341 přečtení)
Když jsem pro Vás připravoval článek o Steel Pulse, připomněl jsem si jejich skladbu "Door of no Return" kde zpívají o ostrově Gorée. Toto téma mne zaujalo a tak jsem se rozhodl zapátrat, neboť z tohoto tématu jsme ve škole příliš neprobrali. Abych byl upřímný tak v podstatě nic. Proč je toto téma, téma otrokářství, na školách zavrhované? Učíme opravdu děti jen to, co se nám nebo spíše těm nahoře hodí?
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Rozhovor s Donem Carlosem

Vydáno dne 29. 10. 2012 (3875 přečtení)
Přijede Don Carlos! Tato zpráva nás zasáhla jako rána sochorem blaženosti přímo mezi oči někdy koncem loňského jara. Protože jejím zvěstovatelem byl Lukáš Kolíbal, klíčová postava v setkávání českého publika se svými jamajskými hrdiny, dalo se tušit, že jde o velice vážně míněnou novinu. Když jsem se pak v červenci sešel v Praze s Petrem Žantovským, šéfem Ethno rádia, vracel jsem se domů již s naprostou jistotou. Euvin Carlos Spencer a. k. a. Don Carlos zavítá do naší zemičky 29. září!
Autor: Jahtecky | Vytisknout článek
p  1  ...  5   6   7   (8)   9   10   11  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera