Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Haile Selassie v Jeruzalémě

Vydáno dne 26. 10. 2012 (3625 přečtení)
Proč Selassie zvolil právě Jeruzalém coby první zastavku na své cestě do exilu? Šlo prý o čistě symbolickou volbu ve vztahu ke kořenům jeho rodu. Věřil, tak jako jeho otec, děd a další předci, že je přímým potomkem královny ze Sáby a krále Šalamouna. Ten byl prý potomkem Davida, jenž podle biblického vyprávění vytvořil organizovaný stát, jehož hlavním městem byl právě Jeruzalém.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Nelson Mandela o Haile Selassiem

Vydáno dne 20. 10. 2012 (3072 přečtení)
Co mají Nelson Mandela a Haile Selassie společného? Oba jsou v Africe považování za prominentní politiky, které lidé  považovali za inspirativní a mnohdy kultovní postavy tohoto věku. Jeden byl symbolem královské a feudální moci, oproti tomu ten druhý revolucionářem s marxistickými sklony. Oba však během svého funkčního období prokázali velké politické schopnosti a vychytralost. Oba si prošli koloniálním útlakem a oba svůj národ z moci utlačovatelů vyvedli...
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

O pravděpodobnosti trojbarevného déjá-vu

Vydáno dne 16. 10. 2012 (2422 přečtení)
Již mnoho slov bylo napsáno o komercionalizaci Hip Hopu a na toto téma se na sociálních sítích i v komentářích pod videi vedou vášnivé debaty. Mnoho láteřivců si však možná ani nepovšimlo, že hudební kořistníci mezitím nezaháleli, a otevřela se další pomyslná fronta, tentokrát pod rastafariánskou trikolorou, kde se utkávají pozitivní a komerční vibrace.
Autor: [redakce] | Vytisknout článek

Haile Selassie o vzdělávání žen

Vydáno dne 14. 10. 2012 (2787 přečtení)
Tentokrát jsem si vybral k přeložení jeden z nedatovaných projevů Haile Selassieho, v němž se zmiňuje o stanoveném plánu vzdělávání žen v Etiopii. Nejen, že není známo datum kdy tato slova vyslovil, ale ani kde a za jakých okolností.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie k africkým vůdcům

Vydáno dne 11. 10. 2012 (2830 přečtení)
Dalším proslovem Haile Selassieho, který jsem pro Vás připravil je jeho řeč k Africkým vůdcům ze summitu v roce 1963. Zde Selassie mluvil o tom, co by mělo být dalším krokem všech zúčastněných a také proč.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Kalifornie je pojmenována podle černé královny

Vydáno dne 07. 10. 2012 (2736 přečtení)
Califia (nejspíše z Arabského "Caliph", v evropském pohledu chápáno jako král/vládce) byla legendární královnou Amazonských válečnic a bývá spojována s mýtickým ostrovem California. Americký stát California, podobně jako mexické státy Baja California a Baja California Sur, jsou taktéž pojmenovány po této královně.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Rollandblow - Deset let na scéně

Vydáno dne 23. 09. 2012 (2814 přečtení)
Již zanedlouho tomu bude deset let, co se na naší české scéně objevil můj přítel a skvělý člověk Selecta Rollandblow. Právě proto jsem se rozhodl, že ho pro Vás trochu vyzpovídám a tím Vás s ním i blíže seznámím. Rozhodně tedy čtěte dále.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Steel Pulse se učili z nahrávek Marleyho a Speara

Vydáno dne 18. 09. 2012 (4197 přečtení)
Kapela Steel Pulse je legendou britské reggae scény. Jedinými silnými konkurenty na cestě k úspěchu jim byla kapela Aswad. Se svou hudbou přišli právě v období, o němž jsme psali v článku o kapele Cimarons, v odbdobí kdy měla britská punková/punkrocková scéna opravdu velice blízko k v podstatě vznikající místní reggae scéně. Nejspíše právě díky tomu Steel Pulse získali mezi své fanoušky i mnoho z tehdejších bílých punkerů.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1  ...  6   7   8   (9)   10   11   12  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera