Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Festival Uprising už příští týden

Vydáno dne 14. 08. 2014 (3181 přečtení)
Siedmy ročník Uprising Reggae Festivalu otvára svoje brány už budúci týždeň, vo štvrtok 21.augusta. Bratislavské Zlaté piesky sa po roku opäť premenia na oázu pohody, dobrej nálady a tej najpozitívnejšej hudby. Na atmosféru festivalu vás správne naladí nový dokument z minuloročného Uprisingu, ktorý zachytáva tie naj momenty tohto podujatia.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Imperial Sound Army v Praze

Vydáno dne 13. 08. 2014 (3416 přečtení)
Když jsem se od přátel dozvěděl, že do Crossu znovu dorazí Imperial Sound Army, bylo jasno. Jako velké plus jsem vnímal program pod širým nebem před klubem. Přecijen je to veliký rozdíl poslouchat sound system venku nebo uvnitř klubu.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Right News Music Garden 2014

Vydáno dne 02. 08. 2014 (2813 přečtení)
Letošní ročník festiválku Right News Music Garden byl z technických důvodů z Týnce nad Sázavou přesunut do Louňovic pod Blaníkem, obce se zajímavou historií počínající již keltským hradištěm a v jejíž blízkosti se nachází, jak už její jméno napovídá, vrch Blaník. Kopec opředený legendami z nichž jedna je pro Čechy tou nejdůležitější. Ano, Blaničtí rytíři.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Haile Selassie k Americkému kongresu

Vydáno dne 23. 07. 2014 (2735 přečtení)
Pravděpodobně Vás zajímá, případně se sami sebe ptáte, z jakého důvodu před Vámi teď já, vůdce jedné malé a vzdálené země, stojím. Navíc uprostřed Vašich jednání. Není to snaha upozornit na sebe, je to snaha zdůvodnit Vám proč je Etiopie pro Spojené Státy důležitá.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Marley a Tosh - Historie dvou skvělých skladeb

Vydáno dne 21. 07. 2014 (2696 přečtení)
Reggae hudba a vůbec jamajská produkce je plná mnoha více či méně zdařilých cover verzí skladeb pocházejících z různých koutů světa a také z různého období. Je pravdou, že pokud by na Jamajce existovalo něco jako autorský zákon, byl by svět ochuzen o mnoho skvělých skladeb, byť z pohledu historie jde ve své podstatě jen o jakousi "recyklaci". 
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Valí se na nás Uprising 2014

Vydáno dne 18. 07. 2014 (2731 přečtení)
Většina z Vás festival Uprising určitě zná, když ne díky osobním zážitkům tak alespoň podle jména. Za "pár" let se teamu festival organizujícímu povedlo z festivalu Slovenského vytvořit festival mezinárodní o čemž svědčí mimojiné to, že na posledním ročníku jsem se já osobně setkal s lidmi, kteří sem dorazili z Rakouska, Německa, Polska i Slovinska.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Hudba a filantropie Jah Shaky

Vydáno dne 14. 06. 2014 (2990 přečtení)
Narodil se v Claredonu na Jamajce avšak svou kariéru započal až v Anglii prací u Freddie Cloudburst Sound System zaměřujícího se hlavně na Soul a R'n'B. Zhruba kolem roku 1970 spustil vlastní sound systém známý jednoduše pod názvem Jah Shaka (přezdívku Jah Shaka si sestavil ze slova jímž rastafariáni označují boha a jména nejznámějšího zulského válečníka Shaky Zulu).
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Tak trochu jiné roots od Black Slate

Vydáno dne 19. 05. 2014 (3079 přečtení)
Pokud Vám jméno téhle kapely nic neříká pak vězte, že se jedná o další průkopníky roots reggae z britských ostrovů. Kapela vznikla v roce 1974 v Londýně a její členové pocházejí z různých koutů světa. Jsou z Anglie, Jamajky a dalšího karibského ostrova jménem Anguilla.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1   (2)   3   4   5  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera