Nová trika k dispozici

Howell Selassie Garvey

Incident v Coral Garden

Vydáno dne 30. 03. 2014 (3167 přečtení)
Tak jako jsem již psal o nepokojích v Notting Hill, díky nimž se v podstatě semkli přistěhovalci v Anglii a následkem toho byl mimojiné vznik anglické rasta komunity, rozhodl jsem se sepsat něco více o události označované jako masakr v Coral Garden, či "Bad Friday" tedy špatný pátek. V jednom starším článku jsme se tohoto tématu již dotkli, ale myslím si, že stojí za to jej více rozvést.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Etiopie - Bitva o Adwu

Vydáno dne 29. 03. 2014 (2906 přečtení)
Tato důležitá bitva první Italsko-Etiopské války se odehrála dne 1.března 1896 a dnes je to tedy již 118 let. Bitva hraje zásadní roli v nejen Etiopské ale i Africké historii. Konflikt, který tato bitva v podstatě ukončila započal o rok dříve, když Italská vojska vpadla do nezávislé Etiopie s cílem si ji podrobit a rozšířit tím italské koloniální území.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Neznámí The Blackstones

Vydáno dne 13. 03. 2014 (3360 přečtení)
Tahle u nás nepříliš známá kapela vznikla v roce 1974. Nedlouho po vzniku vydali svůj debutový singl "Little Nut Tree" na němž spolupracovali s Count Shellym (jeden z průkopníků sound systémové kultury). V podstatě šlo o verzi stejnojmenné skladby původně od The Melodians.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Rastafariánství - jiný úhel pohledu

Vydáno dne 03. 03. 2014 (4370 přečtení)
Není to tak dávno co jsem byl požádán o pomoc s jednou prací, zaměřenou tematicky na rastafariánství. Ve své podstatě šlo o zodpovězení několika otázek na dané téma. Během zodpovídání dotazníku mne napadlo, že by mohlo být více než zajímavé pohlédnout na něj z poněkud jiného úhlu.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Beshara - 18 let kariéry a žádné album

Vydáno dne 09. 02. 2014 (3303 přečtení)
Když jsem si hledal nějaké informace o kapele Black Roots, úplnou náhodou jsem narazil na kapelu Beshara, jejíž jméno mi absolutně nic neříkalo. Přitom fungovala poměrně dlouho, konkrétně v letech 1976-1992 a poté ještě 1998-2000. Kapelu založili v Birminghamu roku 1976 Elias Phaorah (baskytara) spolu s Rayem Wattsem (kytara), kteří následně přizvali Errola Nantona (zpěv), Dixie Pinnocka (bicí) a Michaela Nantona (klávesy). V této sestavě vznikla kapela, která si říkala Cool Dimension, později The Kushites a teprve někdy ke konci roku 1979 se přejmenovala na Beshara a toto jméno jí již zůstalo.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Black Roots a jejich militantní pacifismus

Vydáno dne 31. 01. 2014 (3669 přečtení)
Kapelu založili v Bristolu roku 1979 Errol Brown (zpěv), Delroy O'Gilvie (zpěv), Kondwani Ngozi (conga, zpěv), Jabulani Ngozi (kytara, zpěv), Carlton Smith (klávesy, zpěv), Cordell Francis (kytara), Trevor Seivwright (bicí) a Derrick King (baskytara). velice záhy se spolu s ostatními zde již zmiňovanými kapelami stali hnací silou vznikající britské reggae scény. Jako jedni z prvních reggae muzikantů v Anglii se také objevili v televizním vysílání britského Channel 4 a jeho show Rockers Roadshow.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Aswad je stálicí britské scény

Vydáno dne 18. 01. 2014 (3483 přečtení)
Kapelu založili v roce 1975 Brinsley "Dan" Forde (zpěv), Angus "Drummie Zeb" Gaye (bicí/zpěv), Donald "Benjamin" Griffiths (kytara), George "Ras Levi" Oban (baskytara) a Courtney Hemmings (klávesy). Na počátku své kariéry bylo jejich roots reggae silně ovlivněno prvky soulu, dubu, jazzu a funku. A i přesto jsou jejich první alba dodnes velice oblíbená u milovníků roots reggae.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek

Capital Letters spoluutvářeli britskou scénu

Vydáno dne 15. 12. 2013 (3244 přečtení)
Kapela Capital Letters byla jednou z kapel, která pomáhala vybudovat britskou reggae scénu v sedmdesátých letech. Byli také první kapelou se smlouvou u labelu Greensleeves. Byli to oni spolu s dalšími kapelami (Matumbi, Aswad, Black Roots či Steel Pulse), kdo se pokoušel prolomit předsudky o tom, že ta pravá reggae hudba může vzniknout jen a jen na Jamajce. Díky Capital Letters a dalším zmíněným kapelám začalo vznikat "to pravé" roots reggae po celé Británii.
Autor: mr3ska | Vytisknout článek
p  1   2   (3)   4   5   6  ...  67  n

Celkem 535 článků na našem webu
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Novinky

*14.08.2014: W.Williams
V brzku se chystá vydání ztracených nahrávek na nichž Willi Williams, kterého znáte hlavně díky skladbě "Armagideon Times", spolupracoval s Yabbym You. Už teď se těšíme!!!

*07.08.2014: Povstání
Čekali jsme, že program letošního festivalu už je kompletní. Není tomu tak. Dalšími jmény, která byla zveřejněna jsou kanaďan Poirier a jamajčan Blackout Ja. Překvapí nás pořadatelé ještě něčím dalším? uprising.sk

*04.08.2014: Uprising
Další zveřejněná jména. Ano je to tak. Kromě nám dobře známého U-Ceeho přibyli na program Rebellion the Recaller, Weedy G a Dancehall Masak-Rah.

  Flyers

Pinnacle News

Pinnacle News
PDF dokument

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera