KnihovnaNázev: C E F H J K L M N O P R T V
Autor: A B C D F G H K L M N O P S W Z
Colonel Toby - Na dvoře krále králů Colonel Toby - Na dvoře krále králů

Autor: Sládek, Čestmír
Popis:
Českoslovenští hrdinové modrého nebe svými bohatýrskými činy zůstanou natrvalo v našem povědomí, protože jako první se zbraní v ruce vystoupili proti nacistickým okupantům a jejich vazalům. Z dlouhé bolestné cesty, na niž se před nimi vydala generace čs.legionářův Rusku, Francii a Itálii, se mohli vrátit teprve v srpnu 1945. To ale na jejich slávě neubralo, ba spíše naopak. Věrni přísaze odcházeli z vlasti, aby bojovali za svrchovanou Československou republiku v předmnichovských hranicích. To byl jejich cíl. Připomínaly jim to i nášivky CZECHOSLOVAKIA na modravých uniformách RAF.
Hledání dolů krále Šalamouna Hledání dolů krále Šalamouna

Autor: Shan, Tahir
Popis:
Cestovatele afghánského původu Tahira Shaha zaujala pověst o králi Šalamounovi, podle Bible nejmoudřejším a také velmi bohatém králi, který vystavěl v Jeruzalémě chrám, údajně proslulejší než kterákoliv jiná památka starověku. Chrám byl nevídaným způsobem vyzdoben zlatem z Ofiru; přesné místo, kde se měla nacházet tato legendární země, zdroj Šalamounova bájného bohatství, zůstává jedním z velkých tajemství. Pověst vzbudila nesmírný zájem badatelů, vědců a teologů, a to již dlouho předtím, než vyšlo klasické dílo Ridera Haggarda Doly krále Šalamouna, které rovněž zaujalo autora tohoto cestopisu.
Lev z Judy vítězí Lev z Judy vítězí

Autor: Sandford, Christine
Popis:
Pravděpodobně nejlépe napsaná biografie Jeho Císařského Veličenstva Haile Selassieho I.Publikována při příležitosti Stříbrného Výročí Jeho Císařského Veličenstva 1930-1955. Předmluva Ras Sekou Sankara Tafarim.
Rastafarian Mysticism Rastafarian Mysticism

Autor: Steven, Ras
Popis:
Kniha je jakýmsi seznámením s mystérii nejstaršího rastafariánského řádu Nyahbinghi. Autor nám v knize přináší velmi specifiský pohled na rastafariánskou mystiku. Kniha obsahuje kapitoly jako "Mystika, Symboly, Mýty, Rituály, Praxe a Bible"

Celkový počet knih v kategorii: 4
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera