Knihovna - HistorieNázev: C E K N
Autor: C L S Z
Colonel Toby - Na dvoře krále králů Colonel Toby - Na dvoře krále králů

Autor: Sládek, Čestmír
Popis:
Českoslovenští hrdinové modrého nebe svými bohatýrskými činy zůstanou natrvalo v našem povědomí, protože jako první se zbraní v ruce vystoupili proti nacistickým okupantům a jejich vazalům. Z dlouhé bolestné cesty, na niž se před nimi vydala generace čs.legionářův Rusku, Francii a Itálii, se mohli vrátit teprve v srpnu 1945. To ale na jejich slávě neubralo, ba spíše naopak. Věrni přísaze odcházeli z vlasti, aby bojovali za svrchovanou Československou republiku v předmnichovských hranicích. To byl jejich cíl. Připomínaly jim to i nášivky CZECHOSLOVAKIA na modravých uniformách RAF.
Etiopie v letech 1923 - 1935 Etiopie v letech 1923 - 1935

Autor: Záhořík, Jan
Popis:
Podtitul: Cesta k italské invazi
Od doby, kdy Etiopie vstoupila do Společnosti národů (1923), byla vystavena tlaku Velké Británie a později zejména Itálie, která si tak připravovala půdu k vojenské okupaci. Záminkou se stal pohraniční konflikt z prosince roku 1934, známý jako walwalský incident.
Každý kdo unese oštěp Každý kdo unese oštěp

Autor: Cílek, Roman
Popis:
Každý, kdo unese oštěp jsou slova, která habešský císař použil v mobilizačním rozkaze poté, kdy do jeho země vtrhly početné a dobře vyzbrojené italské divize. Drama expanzivního výpadu fanaticky zfašizované země do východoafrického prostoru, včetně všech příčin i důsledků, patří ke klíčovým a budoucnost ovlivňujícím událostem v období mezi světovými válkami.
Náboženství Afriky Náboženství Afriky

Autor: Lawson, Thomas
Popis:
Kniha přináší zasvěcený a podrobný pohled na dvě z mnoha afrických náboženství. Oba systémy - zulský a jorubský - existovaly v takzvané anglofonní Africe, tj. na území bývalých britských kolonií. Jsou dobrým příkladem systémů, z nichž jeden je výrazně polyteistický a druhý animistický.

Celkový počet knih v kategorii: 4
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera