Knihovna - DokumentyNázev: E F J K L N P R T
Autor: A F G H K L M N P S

[1] 2 3 | další

Etiopie Etiopie

Autor: Mojdl, Lubor
Popis:
Tato kniha vyšla u nakladatelství Libri v ediční řadě "Stručná historie států". V této řadě postupně vychází historie různých zemí světa. Tuto řadu mohu vřele doporučit.
Fetha Nagast-Právo Králů Fetha Nagast-Právo Králů

Autor: al-Assal, Ibn
Popis:
Pomocí slov a skutků, hledáme inspiraci Naši milovaní lidé k uchování minulosti – být věrní její víře, k zachování její tradice, k uchování jejího osobního respektu v našich srdcích. A k uznání přítomnosti, aby jsme poznali jejích výzev, k pilné pracovitosti, k docílení vyšších stupňů úspěchů. Věříme tomu, že minulost musí být základem budoucnosti a úspěchy , které právě líčíme musí otevřít nové třídy pro další vývoj.Toto je právo života, pro národy a pro individuály právo stále-trvajícího štěstí a blaha.Jako vůdce Našich milovaných lidí je to právo, které s potěšením akceptujeme pro sebe samotného.Národ bez práva je národem bez disciplíny.Takový národ není hoden toho jména. -Císař Haile Selassie I-
Filosofie a názory Marcuse Garveyho Filosofie a názory Marcuse Garveyho

Autor: Garvey, Marcus
Popis:
Nebo Afrika pro Afričany
Filosofie a názory, prvně publikováno ve dvou svazcích v roce 1923 a 1925, se rychle stalo oslavovanou apologií pro vůdce nejrozlehlejšího Pan-Afrikanského shromáždění hnutí celé doby.
Jamajka Jamajka

Autor: Křížová, Markéta
Popis:
Státní znak Jamajky je dědictvím britské kolonizace. Původní podobu nechal roku 1661 na králův příkaz vypracovat William Sancroft, canterburský arcibiskup, a figurují na něm tradiční emblémy Ameriky: nazí Indiáni, tropické ovoce, krokodýl a v centru znaku kříž a koruna jako symboly královské svrchovanosti. Změnilo se pouze motto.
Kebra Nagast (Právo Králů) Kebra Nagast (Právo Králů)

Autor: neznámý
Popis:
„Královna ze Sáby a její jediný syn Menyelek je historií přemístění Boha a jeho Smlouvy z Jeruzaléma do Ethiopie a ustálením náboženství Hebrejců a Šalamounské linie králů v této zemi.Kompletní překlad Kebry Nagast.“
Lev z Judy vítězí Lev z Judy vítězí

Autor: Sandford, Christine
Popis:
Pravděpodobně nejlépe napsaná biografie Jeho Císařského Veličenstva Haile Selassieho I.Publikována při příležitosti Stříbrného Výročí Jeho Císařského Veličenstva 1930-1955. Předmluva Ras Sekou Sankara Tafarim.
Na střeše Afriky Na střeše Afriky

Autor: Plešinger, Vladimír
Popis:
Etiopie je zemí s jedinečnou přírodou, fascinujícími dějinami a se současností, která při překotném růstu populace a při počtu etnik, která tam žijí, ani nemůže být jiná než komplikovaná. Známý autor, zaměřující se na exotickou tematiku, využil svých pracovních i soukromých pobytů k tomu, aby slovem, fotografiemi i přílohami tuto výjimečnou a přes prastaré styky s Evropou stále tajemnou africkou zemi přiblížil čtenáři z nejrůznějších úhlů.

Celkový počet knih v kategorii: 15

[1] 2 3 | další
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera